הסודות ליצירת קו עיצובי אחיד בין הבית למרפסת

0
80

כאשר מעצבים את הבית, חשוב לזכור שהמרפסת היא המשכו הטבעי של המרחב הפנימי. יצירת קו עיצובי אחיד בין פנים הבית למרפסת יכולה להעצים את תחושת המרחב, להוסיף עומק ואף לשפר את הרגשת הרווחה הכללית. הנה כמה דרכים לשמור על עקביות עיצובית בין המרחבים:

  1. צבעוניות – השתמשו בפלטת צבעים דומה או משלימה לזו שבתוך הבית. אם למשל, השולט בחלל הפנים הוא לבן וירוק, שלבו גם במרפסת גוונים מאותה סקלה צבעונית.
  2. חומרים – חזרו על חומרים שמופיעים בפנים הבית גם במרפסת. אם יש לכם רצפת עץ טבעי בסלון, שקלו לבחור רהיטי מרפסת מעץ דומה. שילוב של מתכת, בד, או זכוכית יכול גם הוא ליצור תחושת המשכיות.
  3. סגנון – המשיכו את השפה העיצובית מהבית אל המרפסת. אם אתם נוטים לעיצוב מודרני ומינימליסטי, בחרו ריהוט מרפסת בקווים נקיים ובסגנון תואם. אם הבית שלכם בסגנון רטרו, מצאו פריטים וינטג'יים מתאימים גם למרפסת.
  4. טקסטורות – שילוב של טקסטורות דומות בפנים ובחוץ מוסיף עניין ותחושה של שלמות. למשל, כריות נוי מבד רך על הספה בסלון, ואותו הבד על הכורסאות במרפסת.
  5. צמחייה – צמחים הם דרך נהדרת לחבר בין פנים לחוץ. השתמשו בעציצים דומים, או אפילו באותם הצמחים, בשני המרחבים כדי ליצור תחושה של חיבור וזרימה.
  6. אביזרים – אל תזניחו את האביזרים הקטנים. וילונות, שטיחים, תמונות וכלי נוי יכולים לשמש כפריטים מקשרים בין הבית למרפסת כאשר הם נבחרים בקפידה ומתיישבים עם הקו העיצובי הכללי.
  7. תאורה – בחרו גופי תאורה שמשתלבים עם הסגנון הכללי ויוצרים אווירה דומה בפנים ובחוץ. תאורה רכה ונעימה בשני המרחבים יכולה לחזק את התחושה שמדובר במקשה אחת.

זכרו, המפתח ליצירת מראה אחיד הוא בחזרתיות ובהתייחסות למרפסת כאל הרחבה טבעית של הבית. בעזרת תכנון מחושב ותשומת לב לפרטים, תוכלו ליהנות ממרחב חיים הרמוני ושלם.