ארונות בגדים

0
1725
נקודות לתשומת לב ברכישת ארונות הבגדים

ארונות בגדים בימינו, ובמיוחד ארונות חדרי שינה, ארונות ילדים, ארונות קיר או חדרי ארונות, כבר אינם מורכבים עוד משורות סתמיות ומשעממות של מדפים, אלא מכילים שפע אביזרי עזר לאחסון יעיל ונוח של החפצים אותם הם מאחסנים.

תפקידם העיקרי של ארונות בגדים הוא לאחסן פריטי לבוש רבים של בני המשפחה המשמשים לכל עונות השנה ולרוב גם את המצעים, ולכן הם דורשים תכנון מוקפד של מדפים, מגירות, סלסילות ומוטות תליה בגבהים שונים, אשר יאפשרו ניצול טוב של החלל בארונות בגדים כולל דפנות הארון והפינות.

נקודות לתשומת לב ברכישת ארונות הבגדים

בעידן המודרני קיים שפע של ארונות בגדים בשלל סגנונות. ארונות דלתות צירים, ארונות הזזה, ארונות פתוחים (עם מדפי רשת), חדרי ארונות ועוד וכן עיצובים המתאימים גם לחללים קטנים ולמשפחות קטנות ורווקים.

המידות הסטנדרטיות של ארון בגדים הן באורך 120, 160, 200, 240 ס”מ (ובהתאמה: 2, 3, 4, 6 דלתות), בעומק 60 עד 66 ס”מ ובגובה 210 עד 240 ס”מ.

אופן ההצבה של ארונות בגדים בחלל חשובה- יש להעמיד ארון כך שניתן יהיה לפתוח את הדלתות בקלות, ולהשאיר מקום למעבר רחב בעת פתיחת הדלתות. מומלץ לא למקם יחידת דלת אחת בסמוך לקיר ניצב, על מנת לא ליצור מצב של נישה צרה מאוד.

בחדר בגודל ממוצע של כ-4 על 3 מטר, יש להציב את הארון על הקיר הקטן יותר, לדוגמא – ארון שגודלו 3 מטר רוחב על כ-2 מטר גובה, יהיה ארון בגדים בגודל סביר. בדירות בהן יש נישה מיוחדת ניתן להתקין בה ארון קיר שישתלב ויטמע בחדר ויהווה פיתרון אחסוני שאיננו בא על חשבון החלל בחדר עצמו.

לחלוקה הפנימית של ארון בגדים תפקיד משמעותי בתפקוד היעיל שלו- יש ליצור חלוקה נכונה בתוך הארון בהתאם לפריטים שנמצאים בשימוש רב באזורים הזמינים ביותר.

מדפים רגילים ומדפים נשלפים מסייעים בקיפול חולצות ובהעברתן הנוחה אל ארון בגדים.

מקומות תלייה מסייעים לשמור על הבגדים היקרים שלכם ישרים ולא מקומטים. מוטות תלייה מאפשרים ניצול יעיל של שטח האחסון בארונות בגדים על ידי תלייה בגובה רב על מתלים נשלפים. רצוי לתכנן מראש גובה מתאים לאחסון התלייה, כך שהחולצות המחויטות או השמלות הארוכות לא יתקמטו על ידי נגיעה במדף שמתחת להן. חלוקה פנימית אידיאלית של ארונות בגדים תכיל גם מתלים לנעליים שיחסוך מקום וישמור אותן נקיות ובשלמותן.

לסיכום, ארונות בגדים הם אחד מסוגי הארונות השימושיים והחשובים ביותר בבית. רוב היצרנים משתמשים במגוון חומרים כדי ליצור ארון מעוצב ועשיר בסגנונות שונים .לכן השקיעו בארון בגדים העשוי חומרים טובים, עמידים וחזקים. הקפדה על תכנון נכון של פנים הארון, שימוש בחומרים איכותיים והתאמת הסגנון העיצובי של ארון הבגדים לסגנון השולט בחדר יבטיחו לכם שנים רבות של שימוש נוח והנאה מהארון שלכם.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here