חדרי ארונות

0
2094
חדרי ארונות

בשנים האחרונות גדל בבתים הישראלים השטח המשמש לאיחסון בגדים, נעליים וחפצים שונים ולכן ניתן למצוא כיום בבתים רבים חדרי ארונות המשמשים כתחליף לארונות בגדים בתוך החדר פרי סטנדינג או ארונות קיר. חדרי ארונות הם פתרון אידיאלי לאחסון בגדים בשל גודלם ובשל המקום הרב שהם מפנים בחדרים השונים כמו חדר שינה או חדר ילדים.

כמו כן היתרון הגדול ביותר של חדרי ארונות הוא היכולת לתכנן אותם בהתאמה אישית לפי צרכי הלקוח, לפי גודל החדר אותו אנו מיעדים לריהוט זה ולפי סוג העיצוב והסגנון המתאים לטעמנו.

תכנון חדרי ארונות

חדרי ארונות ממוקמים בדרך כלל בסמוך אל חדר שינה או כחלק אינטגרלי מהם. העיצוב הפנימי של חדרי ארונות כולל בעיקר מוטות תליה באורכים וגבהים שונים ומדפים לאחסון.

חדר ארונות יכול להיות בנוי כארון רגיל עם דפנות וגב ללא דלתות, או חדר ארונות אוורירי שבו המדפים והמגירות עומדים על עמודים. לרוב, המערכת בנויה מעמודי אלומיניום המורכבים לקיר, ומתוספת של מתקנים ואביזרים ייעודיים, קבועים ונשלפים המתחברים אליהם. בנוסף ניתן לתחום את חדר הארונות עם דלתות זזות כמו במנגנוני ארונות הזזה.

בנוסף למדפים התלויים על הקיר קיימות מערכות חדשניות ומעוצבות לתליה ואחסון של מערכות לבוש, נעליים וחפצים שונים כמו מצעים, תכשיטים וכדומה, שכוללות מגירות, מגשים נשלפים, מוטות תליה, סלסלות, מתקנים יורדים לתליה. מתקנים לאחסון נעליים ועוד המשלבות את יתרונות הארגונומיה, עיצוב, נוחות ושימושיות.

מתקני תליה כוללים מגוון רחב של אביזרים קבועים ונשלפים להרכבה על קירות בעיצובים שונים המותאמים לצרכי הלקוח.

המגירות יכולות להיות בעלות חזית זכוכית שקופה דקורטיבית, המאפשרת לראות מבחוץ את תוכן המגירה. כמו כן יש מגירות מיוחדות לאחסון פרטי לבוש קטנים כמו גרביים ועניבות, בהן המגירה מחולקת לתאים המאפשרים לשלוף בקלות את הפריט הנחוץ.

מידות חדרי ארונות

יש לשמור על עומק כל צד של 58 ס"מ- כמידת קולב, חלוקת האחסון צריכה להיעשות לפי פרטי הלבוש חולצות שמלות מכנסיים וכו'. מדפים נשלפים דורשים לפחות 1 מ' לשליפה, עומק נדרש לחולצות מקופלות כ- 45 ס"מ. התכנון המומלץ לתליה יהיה לפי נגישות הפריטים. יש לחלק בין תליה נמוכה וגבוהה ולביגוד שאינו בשימוש יומיומי או לא בעונה.

אירגון נכון של האביזרים בתוך חדר ארונות יאפשר להניח כל פריט ופריט במקומו בצורה תלויה או מקופלת, ישמור על שלמות הבגדים וימנע מהם מלהתקמט כפי שקורה לעיתים בארונות רגילים בהם אין מספיק מרחב לאיחסון ותליה.

חדרי ארונות בימינו הם גדולים, מרווחים עשויים מחומרים מעולים כמו עץ איכותי ונירוסטה ומכילים אביזרי פירזול ארונות באיכות גבוהה אשר מבטיחה שימוש נוח לאורך זמן בחלל חדר ארונות. מראות על הדלת או על הקיר מאפשרות הגדלה ויזואלית של המרחב ותאורה מתאימה מוסיפה לאווירה ולנוחות השימוש.

חדרי ארונות מהווים אם כן תוספת פונקציונאלית לבתים של אנשים שיש להם הרבה מה לתלות והרבה מה לאחסן במגירות ולהניח על מדפים. הם מאפשרים ניצול מרבי של חללים ושל שטחים ויחד אם זאת הם נסתרים מן העין ולא מושכים תשומת לב כמו ארונות רגילים הניצבים בתוך חדר שינה. חדר ארונות מוצלח בנוי כשילוב של תכנון נכון וביצוע מדוייק תוך התחשבות בצרכי הלקוח יוצר שלמות במרחב החדר, ועיצוב אסטטי המשרה אווירה נינוחה.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here