מזנונים עתיקים

0
2436
מזנונים עתיקים

מזנונים עתיקים בעיצוב של ריהוט עתיק בסגנון ה"בופט" של פעם חוזרים כיום לאופנה עם החזרה לשורשים ולרכישת פריטי ריהוט עם מגע רומנטי.

מזנונים עתיקים עברו עם התקופות השונות בעיקר שינויים צורניים, שנבעו מרוח התקופה והארץ בה יוצרו. למשל באנגליה של המאה ה- 18 יצר צ'יפנדייל, שנחשב היום לאחר מגדולי מעצבי רהיטים של הריהוט האנגלי סגנון ריהוט מיוחד, שהיה שונה מן העיצוב הצרפתי של אותה תקופה.

מזנונים עתיקים עשויים עץ, לרוב עץ מלא כמו אורן, אלון, ודובדבן ורבים מהם מגיעים מחו”ל ממדינות כמו צרפת, אנגליה, איטליה, גרמניה, אוסטריה, שוויץ ופולין ומכאן גם מחירם היקר. מזנונים המחקים סגנון של מזנונים עתיקים מגיעים בנוסף לגימור בעצים בהירים כמו אורן, או אלון גם בגימור של עץ וונגה כהה ויוקרתי ויש מזנונים שעוברים תהליכי צביעה מיוחדים (דיסטרסינג) המקנים לעץ מראה עתיק ומיושן.

סוגי מזנונים עתיקים

מזנונים עתיקים מאופיינים בפרזול של ידיות מתכת מעוטרות ומפותלות, מגירות רבות ופיתוחים ורגליים גבוהות בסגנון ארט דקו או רנסנס. מנגד, אפשר לבחור מזנון עתיק מעץ בסגנון כפרי המשרה אווירה נוסטלגית רומנטית עם יחידה נמוכה המונחת על רגליים מסיביות, ומי שחפץ בפריט ריהוט מרשים ובעל נוכחות בחלל יבחר במזנונים עתיקים עשויים עץ מלא עם פיתוחי ברזל המעניקים למזנון מעוצב מראה אותנטי, בהשראת הסגנון הכפרי הפרובנסלי- צרפתי.

לעומת זאת, מזנונים עתיקים בסגנון צ'יפנדייל אנגלי שואבים השראה מן הסגנון הסיני וכוללים גילופים בדגמים אופייניים לעיטורים סיניים, עיטורים דמויי פגודות וטורים של מגירות צרות, עם דפנות מעוטרות בסוגים רבים של עצים ובמגוון צבעים.

ויטרינות מזכוכית הן פריט נפוץ בעיצוב מזנונים עתיקים, וכמו בעבר, הן משמשות לדקורציה ולהצגת פריטים בעלי ערך סנטימנטלי. זכוכיות הוויטרינה יכולות להיות שקופות או בעלות מראה חלבי והחלק העליון שלהן מעוטר בפיתוחים וגילופים מעץ בעלי מראה עשיר. ניתן להעמיד את הוויטרינה קרוב ליחידת המזנון הבסיסית וליצור מראה של סט, או להפריד בין החלקים לפי הצורך והעיצוב בדירה.

מזנונים עתיקים משמרים את ההיסטוריה ואת רוח התקופה בה יוצרו ובכך מעניקים לרהיטים אופי ורגש. מזנונים מעוצבים בסגנון עתיק ישתלבו היטב בבית המרוהט בסגנון עתיק עם מערכות ישיבה מעור או מערכות ישיבה מבד , או בצד פינות אוכל מסוגננות מעץ, אך ניתן לשלב מזנון עתיק גם בדירה המאופיינת בריהוט חדשני נקי ומינימליסטי כדי ליצור ניגוד מעניין ונקודת מוקד בחלל סלון או ליד כורסת טלוויזיה בסגנון מודרני. המוטו בריהוט כיום הוא שרהיטים אינם חייבים להיות חלק ממערכת תואמת, ואפשר לשלב בחופשיות סגנונות ומחומרים שונים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here