מזנונים מעוצבים

0
2308
מזנונים מעוצבים

מזנונים הינם פריט ריהוט שעבר שינויים רבים במהלך השנים בגודל, בצורה ובעיצוב הכללי. מזנונים מעוצבים חזרו לשחק תפקיד מרכזי כרהיט שימושי ודקורטיבי כאחד והם משמשים כיום לצרכים שונים ומוצבים בפינות ישיבה שונות בחלל הדירה כמו פינת ישיבה בסלון או פינת אוכל בתור חלק אינטגרלי מסט הריהוט, או מהווים תוספת משלימה לפריטי ריהוט קיימים כמו ספה, שולחן סלוני, כורסת טלוויזיה וכ”ד.

יש מזנונים מעוצבים המתוכננים בכדי להניח עליהם טלוויזיה, DVD, או אפילו מערכת קולנוע ביתית, או מזנונים מעוצבים המשמשים לתצוגת חפצי אומנות או להנחת פריטי ריהוט משלים כגון כדים, קערות פירות, פמוטים ומנורות נאות להשלמת המראה המעוצב של החדר. כל אחד יכול למצוא היום מזנון מעוצב שיתאים לטעמו ולסגנון חייו.

חומרים וסגנונות של מזנונים מעוצבים

החומרים הנפוצים עבור מזנונים מעוצבים הם עץ מלא זכוכית ומתכת המגיעים בקווי עיצוב שונים. מזנונים מעוצבים מיוצרים כיום בשלל סגנונות עיצוב. בין סגנונות עיצוב מזנונים המקובלים כיום ניתן למצוא:

מזנונים מעוצבים קלאסיים במראה כפרי המשדרים מאסיביות וחזרה לטבע. החומר השולט במזנונים אלה הוא עץ מלא לצורותיו ולגווניו השונים או פלטות סנדוויץ' המצטיינות בעמידות רבה. הקווים ישרים והעיצוב כולל מדפים פתוחים, לרוב קבועים, ומגירות.

מזנונים מעוצבים בעיצוב בעלי מראה של ריהוט עתיק בסגנון "בופט". במזנונים בסגנון עתיק ניתן למצוא ידיות מתכת, מגירות רבות ופיתוחים בסגנון ארט דקו או רנסנס העשויים עץ טבעי. מזנון מעוצב כמו בופט יכול לכלול גם ויטרינה מזכוכית שעל מדפיה מניחים מזכרות נוסטלגיות כגון תמונות של בני משפחה, ספרים מיוחדים, סרוויסים מהודרים ועוד מוצגים ומזכרות מלאי רגש.

לעומת המראה הכפרי של מזנונים, הולכת ומתחזקת בשוק המגמה המודרנית. מזנונים מעוצבים בעיצוב מודרני הם בעלי חיתוכים ייחודיים, שילובי צבעים בעץ מסוגים שונים או בחומרים שונים ועוד. מזנונים מעוצבים בסגנון מודרני הם קלילים ועדינים בחזותם, בעלי ויטרינות ומדפי זכוכית המעניקים ל- מזנון מראה מרחף ושקיפות ולעיתים משלבים עץ מלא מסיבי עם ברזל המעניקים למזנון מעוצב מראה מרשים ובעל נוכחות, במיוחד שמדובר הצבתב מזנונים לסלון.

בקו המודרני הנוטה לסגנון היי טקי ניתן למצוא מזנונים מעוצבים ממתכות שונות בשילוב זכוכית, קווים ישרים ומינימליסטים.

בשנים האחרונות הטרנד שהופך נפוץ יותר ויותר הוא מזנונים מעוצבים בקו היפני המאופיין בעיצובים בקווים ישרים, שטוחים, מרובעים, מדויקים ונקיים, עם דגש על פריטים המנותקים מהקירות ושימוש בעץ כהה, עד גוון שחור, גובה נמוך ומיעוט פריטי קישוט.

מזנונים מעוצבים נוספים מיוחדים יותר שגם להם מעריצים בתחום העיצוב הם מזנוני אבן שמקנים לחלל בו הם מוצבים תחושה קדומה, בסגנון מערה, מזנונים אמורפיים ללא חוקיות של צורה ומבנה, מזנונים מעוצבים מפוסלים, מזנונים בעלי צורה אליפטית, ואפילו מזנונים מעוצבים בצורת פירמידה, והם משמשים בתור פריט אמנותי בבית.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here